Kącik Wędkarski

Kącik wędkarski

Trochę Historii:

Tradycja połowu ryb w naszym gospodarstwie sięga jeszcze trzeciego pokolenia. Mój dziadek Antoni Jędrzychowski był pracownikiem Państwowego Gospodarstwa Rybnego oraz głównym gospodarzem jeziora Breńskiego. Do jego głównych obowiązków należało dbanie o prawidłową gospodarkę rybną i wodną. Odłowy odbywały się wiosną, jesienią, natomiast w trakcie zimy wykonywano przeręble. Nasze jezioro przez około 15 lat pełniło funkcje jeziora hodowlanego- głównie karpii.

Dziś:

DSCN5206
Obecnie w jeziorze Breńskim występuje każdy gatunek ryb, głównie są to: lin, leszcz, węgorz, karp, karaś, sum, a w słoneczne dni można złowić okazałą płoć lub wzdręgę. Z drapieżników występują tu duże ilości szczupaka i okonia.

 

Do Państwa dyspozycji udostępniamy  miejsca do wędkowania , oraz 2 łodzie wędkarskie. Dla osób wolących łowić z brzegu, mamy także wyznaczone stanowiska. Po udanych połowach można skorzystać z własnej wędzarni.

Sezon 2014 można zaliczyć jak najbardziej do udanych. To właśnie od tego roku nasi goście zaobserwowali zwiększoną ilość złowionych linów oraz karpi i karasi. Zdjęcia z tego sezonu, oraz z naszych zawodów wędkarskich znaleźć można w prezentacji znajdującej się poniżej.

Zdjęcia z sezonu 2013.

Majówka 2014  dostarczyła wiele wrażeń dla naszych gości.

Został ustanowiony nowy rekord – szczupak 95 cm, waga ok 5 kg.
thumb (1) thumb (2) thumb (3)thumb (4)  thumb (5) thumb (6) thumb (7)

Poniżej znaleźć Państwo możecie kilka zdjęć z weekendu majowego 2012.

Zapraszamy do rezerwacji noclegów na weekend majowy 2015, ponieważ posiadamy jeszcze kilka wolnych terminów.

Oto kilka zdjęć z lat 2010-2011.