Atrakcje turystyczne

Atrakcje turystyczne

Informacje ogólne

      Pojezierze Leszczyńskie, w skład którego wchodzi nasze jezioro, położone jest w południowo-zachodniej części Wielkopolski.. Zasadniczymi walorami przyrodniczymi tych terenów są liczne jeziora oraz siedliska leśne ukształtowane głównie przez ostatnie zlodowacenie. Naturalne zbiorniki wodne tego pojezierza obfitują w różne gatunki ryb. Głównie są to: węgorze, sandacze, liny, karpie, leszcze oraz szczupaki.W samo południe, w ciepłe dni, gdy żadna ryba nie ma ochoty żerować, złapać można dorodną wzdręgę Jednym z najgłębszcyh jezior jest J. Dominickie o głębokości 17,5m. Turyści lubiący aktywnie spędzać czas napewno docenią naszą okolicę, ponieważ Jezioro Breńskie wchodzi w skład Konwaliowego Szlaku Kajakowego o długości 35 km, prowadzącego przez 16 jezior połączonych kanałami. W ofercie naszego Gospodarstwa na sezon 2015 są m.in 3 kajaki, zatem każdy turysta będzie mógł doznać niezapomnianych wrażeń podążając Szlakiem Kwitnącej Konwalii. Trasa ta jest łatwa i dostępna nawet dla początkujących kajakarzy. Z racji usytuowania naszego jeziora – pokonać ją można w 2 dni. Zapraszamy także do współpracy osoby organizujące sływy kajakowe, gdyż dysponujemy bazą noclegową oraz polem namiotowym.

Olejnica

Będąc w Olejnicy warto odwiedzić wieżę widokowa z której podziwiać można okolice oraz jezioro Olejnickie. Piękna  panorama rozciągająca się po horyzont zapewni niezapomniane wspomnienia z wakacji.  Wieża wznosi się na wysokośc 19,5 m, a, że znajduje się na wzniesieniu okolice oglądac można z wysokości ok 110 m n. p. m.W weekendy od godz 15-19 na wieży skorzystać można z profesionalnej lornetki,. Do wiezy można dojechać można  rowerami turystycznymi, którymi dysponujemy.

 

Ścieżki Przyrodnicze

Okolice Brenna oferują liczne ścieżki rowerowe przyrodniczo- leśne. Trasy przebiegają malowniczymi okolicami, zabytki architektury oraz piękno krajobrazu urzekają turystów. Na trasach zachwycać się możemy pięknymi dworkami, kościołami, rezerwatami przyrody (m.in. Rezerwat Wyspa Konwaliowa, Rezerwat Torfowisko nad Jeziorem Świętym) oraz wyjątkowością Przemęckiego Parku Krajobrazowego. To bardzo ciekawe miejsce do spędzenia urlopu w Polsce.

 

 

W miejscowości Górsko znajduje się Galeria Rzeźby Ptaków Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Na 2  poziomach eksponowanych jest ponad 3000 rzeźb ptaków w naturalnej wielkości i ubarwieniu. Cała ekspozycji towarzyszą naturalne głosy ptaków.

XVIII- wieczny Kościół Parafialny pw. św. Jadwigi Śląskiej w Brennie

Wiatrak drewniany koźlak z 1794r.

Parowozownia Wolsztyn.
W roku 1907 w Wolsztynie zbudowano parowozownie dla ośmiu stanowisk i tak jest po dzień dzisiejszy. Codziennie wyjeżdżają z niej parowozy do prowadzenia planowych pociągów w kierunku Poznania i Leszna. Warto podkdreślić że parowozownia ta jest jedyną w Europie, która pracuje w ruchu planowym na zasadach, które się nie zmieniły od czasu jej powstania. Z tego faktu co roku do Wolsztyna na Paradę Parowozów przyjeżdżają rzesze turystów z całej  Europy.

Rezerwaty przyrody na które można udać się rowerem lub kajakiem :

– Torfowisko nad jeziorem Świętym,

– Wyspa Konwaliowa,

Lasy idealne na jesienne grzybobranie.
Z racji położenia miejscowości Brenno wśród lasów iglastych i mieszanych,  jesienią po bardzo konkurencyjnych cenach jesteśmy w stanie zagwarantować naszym gościom że nie wyjadą od nasz o pustych rękach.